Vene teadur lahkus ebaõnnestunud raketikatsetuse järel ametist

Jürgen Tamme
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Venemaa kolmanda põlvkonna tuumaallveelaev.
Venemaa kolmanda põlvkonna tuumaallveelaev. Foto: Reuters / Scanpix

Venemaa uusima strateegilise mandritevahelise raketi Bulava väljatöötanud instituudi juhtivteadur astus pärast relvajõudude ebaõnnestunud raketikatsetust tagasi.


Moskva Soojustehnika Instituudi peadirektor ja peakonstruktor Juri Solomonov otsustas pärast möödunud nädalal toimunud ebaõnnestunud raketikatsetust tagasi astuda, vahendas AFP militaarteemadele pühendunud Vene uudisteagentuuri Interfax-AVN teadet.

Solomonov kirjutas omal soovil lahkumisavalduse ja vabastati ametist.

Möödunud kolmapäeval tuumaallveelaevalt Dmitri Donskoi teele saadetud rakett hävis aga katse esimeses järgus ilmnenud rikke tõttu. Ebaõnnestumisega seoses tõstatus taas küsimus, kas raketiprogramm õnnestub lõpetada veel käesoleval aastal, vahendas Reuters.

NATO klassifikatsioonis SS-NX-30 nime kandvat raketti on katsetatud korduvalt, kuid ebaõnnestunuid katseid on olnud edukatest rohkem. Ametlike teadete kohaselt on 11st katsest ebaõnnestunud kuus.

Borei-klassi uutele allveelaevadele mõeldud uus mandritevaheline rakett on loodud Topol-M raketi põhjal ja seda võib varustada ka tuumalõhkepeadega. Need suudavad kanda tuumalõhkepea rohkem kui 8000 kilomeetri kaugusel asuva sihtmärgini.

Vene peaminister Vladimir Putin on varem öelnud, et Bulava raketid võivad läbi tungida ka sellistest raketitõrjesüsteemidest, mida USA plaanib rajada Ida-Euroopasse.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles