Põhja-Korea ähvardas taas ennetava tuumalöögiga

3
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
7. märts 2016 00:50
Põhja-Korea rakett. Pilt on illustreeriv. | FOTO: Scanpix

Põhja-Korea ähvardas esmaspäeval taas Ühendriike ja Lõuna-Koread ennetava tuumalöögiga seoses esmaspäeval algava ühisõppusega, edastas Lõuna-Korea meedia.

Põhja-Korea Rahvaarmee (KPA) kindralstaap kirjeldas oma plaane kui «ennetavat õigluse tuumalööki».

Põhja-Korea tegi samalaadseid ähvardusi juba reedel, kui liider Kim Jong-un andis käsu tuumarelvad valmis seada, et neid oleks võimalik «igal ajal kasutada». Kimi arvates on pinged Korea poolsaarel kasvanud sellisele tasemele, et Põhja- Korea peab valmis olema ennetavaks rünnakuks.

«Me peame alati ja igal hetkel valmis olema oma tuumalõhkepeade tulistamiseks,» tsiteeris Kimi sõnu Põhja- Korea ametlik uudisteagentuur KCNA.

USA kaitseministeerium teatas reedel pärast Põhja- Korea liidri Kim Jong-uni järjekordseid ähvardusi, et peab Põhja- Korea tuumaohtu endiselt väheseks. Pentagoni hinnangul pole Põhja- Korea muu hulgas suutnud arendada tuumarelvi tasemele, mis võimaldaks neid kasutada mandritevälistel ballistilistel rakettidel.

USA välisministeerium kutsus seepeale Põhja-Koread üles vaoshoitusele ja hoidumisele provokatsioonidest, mis võivad viia olukorra edasise pingestumiseni regioonis.

Põhja-Korea sarjas juba veebruaris USA ja Lõuna-Korea eelseisvaid ühisõppusi ning ähvardas relvastatud provokatsioonide korral mõlemat rünnata.

USA ja Lõuna-Korea korraldavad vastuseks Põhja-Korea tuumakatsetusele ja raketistardile kõigi aegade suurimad ühisõppused, mis algavad esmaspäeval.

SAADA E-POSTIGA PRINDI ARTIKKEL