Radaripilt näitab peidetud ruume Tutanhamoni hauakambris (1)

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tutanhamoni kuulus kullast surimask.
Tutanhamoni kuulus kullast surimask. Foto: SCANPIX
  • Tutanhamoni hauakambris on suure tõenäosusega kaks salaruumi
  • Ruumid on tühjad, kuid seal on orgaanilist ainet ja metalli

Egiptuse vaarao Tutanhamoni hauakambris Luxori kuningate orus on radaripildi põhjal 90-protsendise tõenäosusega veel kaks varjatud kambrit, mis võivad sisaldada orgaanilist ainet, ütles täna Egiptuse muististeminister.

Eksperdid skaneerisid hauda, et leida Tutanhamoni isa vaarao Ehnatoni naise kuninganna Nofretete haud, mis tuntud Briti arheoloogi Nicholas Reevesi arvates võiks asuda selles hauakambris.

Esialgne skaneerimine tõi ilmsiks kaks varjatud ruumi (Tutanhamoni) hauakambri taga, ütles minister Mamdouh Damati.

«Jah, seal on tühi ruum, aga mitte täitsa tühi, vaid seal on orgaanilist ainet ja metalli,» rääkis ta ja lisas vastuseks ajakirjanike küsimusele, et leid on 90 protsenti kindel.

Reevesi teooria järgi peaks Nofretete haud olema Tutanhamoni hauakambriga külgnevas salajases kambris. Arizona ülikooli arheoloogiaprofessor on arvamusel, et üks Tutanhamoni hauakambri ustest peaks viima Nofretete matmispaika.

Tema hinnangul maeti ootamatult surnud Tutanhamon maa-alusesse hauakambrisse, mis ei olnud talle mõeldud. Selleks olid preestrid ilmselt sunnitud avama 10 aastat varem surnud Nofretete hauakambri.

Tutanhamon suri 1324. aastal eKr 19-aastaselt pärast üheksa-aastast valitsemist. Tema hauakambri avastas 1922. aastal Briti egüptoloog Howard Carter.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles