Rousseff esitas ülemkohtule tagandamisotsuse kohta hagi

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Dilma Rousseff.
Dilma Rousseff. Foto: AP/Scanpix

Brasiilia endine president Dilma Rousseff esitas täna ülemkohtule hagi, paludes riigi kõrgeimal kohtul tühistada tema ametist kõrvaldanud senati tagandamishääletuse tulemus.

Apellatsioon, mille esitas Rousseffi advokaat José Eduardo Cardozo, nõuab senati otsuse tulemuste kohest tühistamist.

Brasiilia senat mõistis eile häältega 61 poolt ja 20 vastu Rousseffi süüdi eelarvega manipuleerimises ja tagandas ta ametist. Uueks presidendiks vannutati senine asepresident Michel Temer.

Apellatsioonis kutsutakse korraldama uut kohtuprotsessi, mille ajaks alandataks Temer taas ajutise presidendi kohale.

Temer on juba sõitnud Hiinasse, kus algab mõne päeva pärast G20 tippkohtumine. Rousseff seevastu viibib endiselt pealinnas Brasilias Alvorada presidendipalees. Ta peaks varsti lahkuma oma korterisse riigi lõunaosa Porto Alegre linnas.

Presidendi tagandamisega kulmineerus aasta kestnud võitlus, mis sisuliselt halvas Ladina-Ameerika suurima majandusega riigi poliitilise elu.

«Täna on see päev, mil 61 meest, kellest mitmetele on esitatud süüdistus ja kellest mitmed on korrumpeerunud, viskasid 54 miljoni brasiillase hääle prügikasti,» ütles Rousseff Twitteri vahendusel minuteid pärast hääletust. Rousseff kogus 2014. aasta presidendivalimistel 54 miljonit häält.

Pärast tagandamishääletust toimus senatis hääletus ka küsimuses, kas Rousseff saab tulevikus avaliku teenistujana töötada või mitte.

Keelu poolt hääletas 42 senaatorit. See tähendab, et opositsioon ei suutnud koguda keelu rakendamiseks kahekolmandikulist enamust ning Rousseff saab tulevikus jätkata tööd avaliku teenistujana.

Rousseffi (68) süüdistatakse eelarveaukude katmiseks ebaseaduslike riigilaenude võtmises. Pahameelt riigipea vastu süvendavad ka majandussurutis, poliitiline halvatus ja riikliku naftafirmaga Petrobras seotud korruptsiooniskandaal.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles