Tunnustatud psühhiaatri sõnul ei tohiks depressioon piloodi karjääri lõpetada

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vastu Alpe sõitnud lennuki tükk.
Vastu Alpe sõitnud lennuki tükk. Foto: SCANPIX

Depressiooni põdenud pilootidele ei tohiks reisilennukite juhtimist keelata, leiab Briti kuningliku psühhiaatriakolledži professor Simon Wessely.

Tunnustatud psühhiaater rääkis ajalehele The Observer, et lennundusametnikud ei tohiks pärast Germanwingsi tragöödiat teha liialt rutakaid järeldusi.

Wessely meenutas reaktsioone, mis järgnesid arvatavalt 215-260 inimest teise ilma saatnud doktor Harold Shipmani tegevusele kui näidet ebaefektiivsusest. «Ruttamine pole hea mõte, see on nagu vastus dr Shipmani tegevusele, täiesti veider ja ettearvamatu sündmus pole hea alus poliitikale,» leidis ta. «Protseduurid, mis tema pärast kasutusele võeti, poleks dr Shipmanit takistanud.»

«Ma olen ravinud depressiooniga pilooti ning kui nad paranevad, jäävad nad jätkuvalt jälgimise alla,» rääkis Wessely. «Kuid need kaks, kellega mina tegelesin, naasid väga eduka karjääri juurde. Miks nad ei oleks pidanud?»

«Pahandust põhjustab see, kui öeldakse, et depressiooniga inimene ei tohiks midagi teha. See on vale, samamoodi nagu keelata inimestele, kes on murdnud käeluu, millegi tegemise,» jätkas ta.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles