Newsweek: Poola peaminister kardab pealtkuulamist

Poola peaminister Donald Tusk tänavu juunis Bukarestis toimunud pressikonverentsil.

FOTO: SCANPIX

Poola pea­mi­nis­te­r Donald Tusk kardab peaaegu paranoiliselt pealtkuulamist, väidab eilses numbris ajakiri News­week Polska.

Viis aastat paremtsentristlikku valitsust juhtinud Tusk on hakanud muust maailmast eralduma – väldib telefonivestlusi ja jalutamist linna peal ning ei tunne end turvaliselt isegi kontoris, vahendas Helsingin Sanomat ajakirja uudist.

«Pea­mi­nis­tri ka­bi­ne­ti aknad avanevad pargile ja Tus­k kardab, et teda jälgitakse sealtki,» väidab Newsweek. Konfidentsiaalseid vestlusi pidades tõmbab ta kardinad ette ja sekretär viib minema külaliste mobiiltelefonid.

Tuskil on kokku kolm mobiiltelefoni, millest kaasas kannab vaid vana No­kiat. Tema kantse­leiülem Tomasz Arabski ütleb, et mida keerulisem mobiil on, seda hõlpsam on seda pealt kuulata.

Tus­ki ettevaatliku käitumise taga on ilmselt sügav umbusk Poola kolme julgeolekuteenistusse, oletab News­week. Kodanikeplatvormi-nimelist erakonda juhtiv Tusk kahtlustab, et võimu nimel võitlevad klikid tahavad teda šantažeerimise eesmärgil lõksu meelitada.

Poola mee­dia on viimastel nädalatel uurinud Tuski poja seost ühe kokku kukkunud püramiidskeemiga. Peaminister suhtleb temaga nüüd vaid minia kaudu, kirjutas News­week.

Tusk ise pole ajakirja väiteid kommenteerinud.

Tagasi üles