Ventspilsi linnapea kaebas tagandamisotsuse kohtusse

Aivars Lembergs

FOTO: SCANPIX

Läti sadamalinna Ventspilsi kauane linnapea Aivars Lembergs kaebas kohtusse keskkonna- ja regionaalarengu ministri Edmunds Sprūdžsi otsuse tema ametist vabastamise kohta.

Lembergs ütles täna BNSile, et pöördus Liepaja halduskohtu poole taotlusega ministri otsus tühistada.

Liepaja kohus kinnitas Lembergsi taotluse kättesaamist. Kohtul on vastavalt seadusele seitse päeva aega otsustada, kas võtta avaldus menetlusse või see tagasi lükata.

Lembergs märkis taotluses, et Sprūdžsi otsus on seadusega vastuolus ja piirab tema põhiseaduslikke õigusi. Lisaks sellele on ministri otsus tema sõnul ebaseaduslik, kuna selle väljaandmisel tehti mitu tõsist viga.

Sprūdžs vallandas muu hulgas altkäemaksu võtmises ja rahapesus süüdistatava Lembergsi tänavu 22. oktoobril, otsus jõustus päev hiljem.

Peaprokuratuuri ning keskkonnakaitse- ja regionaalarengu ministeeriumi juristide kogutud materjalide kohaselt sattus Lembergs huvide konflikti, langetades vähemalt 25 Ventspilsis ja Ventspilsi vabasadamas tegutseva ärimehe suhtes rohkem kui 350 otsust, millest said kasu Lembergs ja tema lapsed Līga Lemberga ja Anrijs Lembergs.

Lembergsi süüdistatakse veel ametivolituste kasutamises huvide konflikti olukorras, altkäemaksu võtmises, dokumentide võltsimises, võltsitud dokumentide kasutamises, riigiteenistujale kehtestatud piirangute ületamises ja muudes seadusrikkumistes.

Varem on kohus määranud Lembergsile tõkendiks Ventspilsi linnapea ja Ventspilsi sadama juhatuse esimehe kohuste täitmise keelu, kuid ametlikult jäi ta nendele ametikohtadele edasi.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles