USA Kongress keelustas sõna «kuutõbine» kasutamise

, välisuudiste toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Pidevalt üksteisega nääklevad demokraadid ja vabariiklased jõudsid USA Kongressis harukordsele üksmeelele, otsustades, et sõna «kuutõbine» (lunatic) tuleks riigi seadustest eemaldada.

Esindajatekoda pooldas eile häältega 398 poolt ja 1 vastu ettepanekut likvideerida see sõna föderaalsest seadusandlusest. Senat kiitis ettepaneku heaks juba mais, vahendas BBC.

Eelnõu eesmärk on eemaldada USA seadustest sõnad, mis on praeguseks iganenud või muutunud solvavaks. Sõna pärineb iidsest uskumusest, et inimesed võivad sõltuvalt Kuu liikumisest muutuda vaimuhaigeks.

Eelnõule peab nüüd jõustumiseks alla kirjutama ka president Barack Obama.

Eelnõu üks algatajatest senaator Kent Conrad ütles, et föderaalne seadusandlus peaks olema kooskõlas 21. sajandi arusaamadega vaimuhaigustest ning sellisel halvustaval sõnal nagu «kuutõbine» ei ole seadustes kohta.

Ainsana hääletas eelnõu vastu Texase kongresmen Louie Gohmert, kelle sõnul on hullumeelne, et seadusandjad oluliste küsimuste asemel sellise tühiasjaga tegelevad.

«Mitte üksnes ei peaks me sõna «kuutõbine» föderaalsest seadusandlusest elimineerima, kui praeguse aja kõige pakilisem probleem on meie riigi päästmine pankrotist – me peaks kasutama seda sõna kirjeldamaks inimesi, kes tahavad, et Washingtonis jätkuks asjad nii nagu seni,» märkis Gohmert.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles