P, 10.12.2023

NORAD: Põhja-Korea raketist eraldunud objekt jõudis ilmselt orbiidile

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lõuna-Korea sõdur vaatab teleriekraanilt Põhja-Korea raketikatsetust.
Lõuna-Korea sõdur vaatab teleriekraanilt Põhja-Korea raketikatsetust. Foto: SCANPIX

USA raketihoiatussüsteemid avastasid Põhja-Korea objekti, mis jõudis tõenäoliselt orbiidile, ütlesid Põhja-Ameerika õhu- ja kosmosekaitse väejuhatuse (NORAD) ametnikud.

«Esialgsed märgid näitavad, et Põhja-Korea raketist eraldus objekt, mis jõudis orbiidile,» seisis NORAD-i avalduses. «Rakett ega tema rusud ei kujutanud ühelgi hetkel Põhja-Ameerikale mingisugust ohtu,» lisati avalduses.

NORAD-i ametnike hinnangul kukkus raketi esimene aste Kollasesse merre ning teine tõenäoliselt Filipiini merre.

Eelmisel nädalal paigutas USA võimaliku Pyongyangi raketikatsetuse puhuks piirkonda raketitõrjesüsteemidega varustatud sõjalaevad ning asus kõrgendatud tähelepanuga stalinistliku riigi tegevust jälgima.

Kaks juhitavate hävitajatega varustatud Ühendriikide sõjalaeva USS Benfold ja USS Fitzgerald saadeti mereväeametniku teatel eelmisel nädalal piirkonda. Mõlemal laeval on kasutada keeruline Aegise raketitõrjesüsteem.

Lõuna-Korea uudisteagentuuri Yonhap teatel startis rakett Sohae raketipolügoonilt kohaliku aja järgi kell 9.51 (Eesti aja järgi 02.51 ööl vastu kolmapäeva) ning selle avastasid viivitamatult Souli sõjaväealused Kollases meres.

Jaapani valitsuse sõnul ületas rakett Okinawa saarestiku 10 minutit pärast starti, Tokyo raketti segada ei püüdnud. Riik oli eelnevalt positsioonidele paigutanud raketitõrjesüsteemid, et rakett kinni püüda, kui see peaks ähvardama riigi territooriumile langeda.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles