New Yorgis lükati kuu aja jooksul teine inimene metroorongi ette

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: NN
Copy
Artikli foto
Foto: SCANPIX

Eile õhtul leidis New Yorgis aset juba teine juhtum käesoleva kuu jooksul, kus inimene lükati perroonilt metroorongi ette, vahendab USA Today AP uudist.


Ohvriks oli kella 20 paiku Queensis perroonil rongi oodanud mees ja ründajaks naine, kes pealtnägijate sõnul teda juba enne omaette pomisedes jälitas. Kui rong saabus, tõusis naine lähedalasuvalt pingilt ja lükkas tema poole seljaga seisnud mehe rööbastele. Politsei andmeil ei paistnud mees ründajat enne märkavat. Hukkunu isiku tuvastamise aga muudab keerukaks rongirataste alla jäänud surnukeha seisund.

Ründaja põgenes sündmuskohalt ja politsei otsib teda. Kirjelduste kohaselt on latiino, 20ndates eluaastates ja priskema kehaehitusega ning kandis sinise, valge ja halliga suusajakki ja Nike’i tosse, mis olid pealt hallid ja alt punased.

Siiani on selgusetu, kas ohver ja ründaja tundsid üksteist või kas keegi üritas meest veel viimasel hetkel aidata. Metroojaamast pole ka turvavideot, mistap politseiuurijad otsisid jaama ümbrusest videoid, mis võiksid neid edasi aidata.

3. detsembril lükati Times Square’i metroopeatuses rongi ette 58-aastane Ki-Suck Han. Järgmise päeva New York Posti esiküljel avaldatud foto Ki-Suck Hanist rööbastel vahetult enne rongi rataste all hukkumist tekitas hiljem terava debati selle üle, kas pildistaja pidanuks foto tegemise asemel Hanile pigem appi minema. Hilisem uurimine selgitas välja, et mitte keegi juuresviibinuist ei üritanud teda aidata.

Hani tapmise süüdistus esitati 30-aastasele kodutule Naeem Davisele. Viimane pole süüd omaks võtnud, väites, et Han ründas teda esimesena. Nad polnud omavahel tuttavad.

Kuigi rongi ette lükatud saamine võib olla paljude metrooreisijate õudusunenägu, juhtub seda tegelikkuses harva. Üks silmatorkavamaid juhtumeid oli viimati 1999. aasta jaanuaris, kui vaimuhaigla patsient lükkas rongi ette lootustandva stsenaristi, 33-aastase Kendra Webdale’i.

Pärast seda võeti vastu seadus, mida kutsutakse ka Kendra seaduseks ja mis sätestab, et psühhiaatriakliinikute patsientide eest vastutavad isikud peavad jälgima, et kui haiged hospidalist välja lastakse, võtaksid nad edasi ravimeid ega kujutaks ohtu teiste julgeolekule.
 

Tagasi üles