R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jyväskylä pussitamine valmistas peaministrile pettumust

BNS
Facebook Twitter
Comments
Soome peaminister Jyrki Katainen.
Soome peaminister Jyrki Katainen. Foto: SCANPIX

Soome peaminister Jyrki Katainen väljendas pettumust seoses kolmapäeval Jyväskylä raamatukogus toimunud pussitamisega, mida seostatakse äärmuslastega, vahendas rahvusringhääling Yle.

Kaitainen kirjutas neljapäeval oma veebipäevikus, et sõna- ja kogunemisvabadust riivavat vägivalda ei tohi mingil juhul sallida. Tema sõnul annab Jyväskylä kuritegu aimu sellest, et ühiskondlik keskustelu on Soomes kiiva kiskunud.

«Üha karmimad väljaütlemised on saanud mõneti vastuvõetavaks ja inimeste isikliku puutumatuse kahtluse alla seadmine saab teinekord vaid õlakehituse osaliseks,» vahendas Yle.

Katainen pidas silmas kolmapäevast juhtumit Jyväskylä linnaraamatukogus, kus teose «Äärioikeisto Suomessa» («Paremäärmuslus Soomes») esitluses pussitasid turvatöötajat kolm noort meest, keda saali ei lubatud. Turvatöötaja sai kergelt viga.

Siseminister Päivi Räsänen mõistis samuti kuriteo hukka, kuid hoiatas ennatlike järelduste eest. Tema sõnul kontrollitakse hoolikalt asjaosaliste tausta, sealhulgas nende võimalikku seotust äärmuslastega.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles