T, 6.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lõuna-Korea ja USA alustasid ühist mereväeõppust

BNS
Lõuna-Korea ja USA alustasid ühist mereväeõppust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lõuna-Korea mereväelane eelmisel aastal Pohang rannikul toimunud õppusel, mis toimus samuti USAga ühiselt.
Lõuna-Korea mereväelane eelmisel aastal Pohang rannikul toimunud õppusel, mis toimus samuti USAga ühiselt. Foto: SCANPIX

Lõuna-Korea ja USA alustasid täna ühist mereväeõppust, millest võtab osa ka Ühendriikide tuumaallveelaev, teatas Lõuna-Korea kaitseministeerium.

Kolm päeva kestvad ühisõppused toimuvad Jaapani merel Pohangi sadama lähedal ajal, mil olukord Korea poolsaarel on Põhja-Korea oodatava kolmanda tuumakatsetuse tõttu pingestunud.

Kuigi Lõuna-Korea relvajõud rõhutavad, et õppus võeti plaani enne Põhja-Korea ähvardust korraldada uus tuumakatsetus, nähakse tuumaallveelaeva osalemises hoiatust Pyongyangile.

Põhja-Korea riigimeedia teatas eile, et riigijuht Kim Jong-un juhatas kõrgetasemelist sõjaväejuhtude koosolekut ja lubas suurt pööret riigi sõjalises võimsuses.

Ekspertide ja luureallikate arvates näitab Kimi kõne, et Põhja-Korea on lõpetanud ettevalmistused kolmandaks tuumakatsetuseks, millega ta on ähvardanud vastata ÜRO sanktsioonide karmistamisele möödunud aasta detsembrikuise raketikatsetuse järel.

Mitmed Lõuna- Korea vaatlejad on veendunud, et tuumakatsetus viiakse ellu veel enne kuukalendri uue aasta algust 10. veebruaril.

Põhja-Korea on varem teinud kaks tuumakatsetust - 2006. ja 2009. aastal.

Märksõnad
Tagasi üles