L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Prantsuse diplomaat: Euroopa võlgneb vabaduse Nõukogude sõduritele

BNS
Facebook
Comments
Sõjaväeparaad Volgogradis, millega tähistati 70 aasta möödumist Stalingradi lahingu lõpust.
Sõjaväeparaad Volgogradis, millega tähistati 70 aasta möödumist Stalingradi lahingu lõpust. Foto: SCANPIX

Euroopa võlgneb oma vabaduse ja Teise maailmasõja lõppedes natsivõimu alt vabastamise Nõukogude Liidu Punaarmeele, ütles Prantsuse välisministeeriumi diplomaat Jean-Pierre Chevènement eile.

«Tähistasime äsja Natsi-Saksamaa vägede Stalingradi all kapituleerumise 70. aastapäeva, tuleb tunnistada, et Euroopa võlgneb oma vabaduse Nõukogude sõduritele,» lausus välisministeeriumi majanduskoostöö eest Venemaaga vastutav Chevènement kohtumisel Vene riigiduuma spiikri Sergei Narõškiniga.

Prantsusmaal töövisiidil viibiv Narõškin lisas, et Chevènement hindas väga täpselt Nõukogude Liidu ja selle Punaarmee rolli võidus natside üle.

Narõškin ja Chevènement arutasid Prantsusmaa ja Venemaa koostööd, viimane märkis, et prantslased näevad venelasi peamiselt sõpradena.

Narõškini sõnul hindab Venemaa asjaolu, et niivõrd lugupeetud ja mõjukas poliitik on nimetatud Prantsuse välisministeeriumi eriesindajaks majanduskoostöö alal Venemaaga.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles