L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tšeljabinski võimud maksavad meteoriidi tõttu viga saanutele hüvitist

Mari Kamps
, reporter
Facebook
Comments
Purunenud akendega koolimaja Tšeljabinskis.
Purunenud akendega koolimaja Tšeljabinskis. Foto: SCANPIX

Tšeljabinski ametivõimude kinnitusel saavad arstid, haridustöötajad, kooliõpilased ja lasteaialapsed meteoriidisaju tekkinud vigastuste tekkimise tõttu kompensatsiooni.

Munitsipaaleelarvelistes asutustes töötavad inimesed on kindlustatud linnaeelarvest, vahendas Interfax.

Kannatanud peavad hüvitise saamiseks pöörduma kindlustusfirmasse Delta ja kirjutama avalduse, näitama passi ja ravimite ostmisel saadud tšekki ning eitama arstitõendi.

Kõik lõikehaavad, põrutused ja muud taolised vigastused leotakse kindlustuse valdkonda kuuluvateks. Täiskasvanud saavad kompensatsiooni kuni 100 000 rubla (2500 eurot), lapsed kuni 20 000 rubla (500 eurot).

Juhul, kui keegi muutus 15. veebruari meteoriidisaju tulemusel töövõimetuks, siis tuleb kindlustusfirmale esitada töövõimetusleht. Firma maksab seejärel kinni iga töölt puudutud päeva.

15. veebruaril Tšeljabinski oblastisse kukkunud meteoriidile järgnenud lööklaine purustas enam kui 4000 hoone aknad ja tekitas vigastusi ligi 1200 inimesele.
 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles