Vene armeel pole uue vormi jaoks raha

Mari Kamps
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vene sõdurid 9. mai paraadi proovis Moskva lähistel Alabinos 24. aprillil.
Vene sõdurid 9. mai paraadi proovis Moskva lähistel Alabinos 24. aprillil. Foto: AP / Scanpix

Venemaa sõjaväel pole finantsprobleemide tõttu siiani õnnestunud kasutusele võtta moekunstnik Valentin Judaškini kujundatud uut vormi.


Föderatsiooninõukogu kaitsekomitee esimees Viktor Ozerov rääkis, et riigieelarves eraldatud rahast piisab vaid 9. mai võiduparaadil osalevate sõdurite riietamiseks, vahendas

Novõi Region 2

.Ozerovi sõnul teavad sõjaväelased hästi, millele raha kulutada ja et uus vormiriietus pole prioriteediks, edastas raadiojaam Ehho Moskvõ.Vene armee praegune vorm on kasutusel aastast 1994.

Sõjaväe uus vorm maksab senisest kaks kuni kolm korda enam. Kõrge hinna taga on tänapäevane tehnoloogia, uued materjalid ja kaasaegsed tehnilised lahendused.

Sõdurid pidid uue vormi saama kolme aasta jooksul. Nüüd on see kava sattunud majanduskriisi tõttu löögi alla.

Viimastel aastatel on Vene armee kaitse-eelarve pidevalt suurenenud. Enne globaalse majanduskriisi puhkemist kavatsesid võimud kulutada enam kui 100 miljardit dollarit sõjatehnika ja relvastuse uuendamisele.
Praegu on nende plaanide realiseerimine aga suure küsimärgi all.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles