Juštšenko: Ukraina-Vene suhted sõltuvad Moskva tahtest

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ukraina president Viktor Juštšenko.
Ukraina president Viktor Juštšenko. Foto: Reuters / Scanpix

Ukraina president Viktor Juštšenko peab võimalikuks suhete parandamist Venemaaga dialoogi teel, osutades samas, et peaaegu kõik sõltub Moskva tahtest.

«Loomulikult tahaksin ma, et suhted meie riikide vahel oleksid paremad, ja ma usun, et see on võimalik,» ütles riigipea Itaalia ajalehele Corriere della Sera antud usutluses.

«Ent peaaegu kõik sõltub Moskvast. See on suur riik, ning on teada, et mida suurem riik, seda vastutustundlikum peab ta olema. On täiesti selge, et meie suveräänsust ja iseseisvust ei tohi kahtluse alla seada,» osutas riigipea.

Vastates küsimusele, kas ta peab võimalikuks Venemaa osalemist Ukraina gaasijuhtmete moderniseerimises, kinnitas Juštšenko, et Ukraina on valmis vastu võtma kõigi huvitatud partnerite panust, ent vaid teatud tingimustel.

«Nende (tingimuste) sisu taandub sellele, et kontroll võrkude üle ja torujuhtmete omanikuõigus jääb Ukrainale,» selgitas ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles