Ljubljanas protestisid tuhanded inimesed poliitilise eliidi vastu

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ljubljanas protestisid tuhanded inimesed poliitilise eliidi vastu.
Ljubljanas protestisid tuhanded inimesed poliitilise eliidi vastu. Foto: SCANPIX

Sloveenia pealinnas Ljubljanas trotsisid tuhanded inimesed laupäeval paduvihma, kogunedes Kongressi väljakule, et protestida poliitilise eliidi vastu ja nõuda muutuste jätkumist pärast Janez Janša paremtsentristliku valitsuse tagasiastumist.

«Me nõuame kõigi suutmatute ja korrumpeerunud poliitilise eliidi liikmete tagasiastumist,» teatas ürituse korraldanud kodanikeühendus enne meeleavaldust oma Facebooki kontol. Samas nõuti ka peaministri kandidaadilt Alenka Bratušekilt ennetähtaegsete valimiste kuupäeva määramist niipea, kui ta ametlikult valitsusjuhiks saab.

Laupäevasest protestist võttis osa hinnanguliselt 5000 inimest. Eelmisel meeleavaldusel 8. veebruaril osales umbes 20 000 inimest ning see oli üks suurimaid valitsusvastaseid proteste Sloveenias pärast selle riigi iseseisvumist 1991. aastal.

Sloveenia parlament andis eelmisel kuul Bratušekile mandaadi uue valitsuse moodustamiseks. Kui Bratušek ei suuda neljapäevaks uut kabinetti kokku panna, võib Sloveenia seista juba teist korda vähem kui kahe aasta jooksul silmitsi ennetähtaegsete üldvalimistega.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles