Zjuganov: oleme päri raporti järeldustega valimistulemuste suhtes
Raporti järgi võltsiti 2011. aasta riigiduuma valimistulemusi!

Vene kommunistide liider Gennadi Zjuganov.

FOTO: SCANPIX

Venemaa kommunistide liidri Gennadi Zjuganovi hinnangul vastab tõele sel nädalal avaldatud Probleemi Analüüsi ja Riigijuhtimise Projekteerimise Keskuse raport, mille kohaselt võltsiti 2011. aasta riigiduuma valimistulemusi võimupartei Ühtse Venemaa kasuks.

«Tervikuna oleme me raporti järeldustega nõus. Vähemalt annavad sellest tunnistust kommunistliku partei valimistulemused teaduslinnades ja neis valimisjaoskondades, kust meie vaatlejaid ei õnnestunud minema ajada,» ütles Zjuganov.

Ta lisas, et juba on kogutud 10 000 dokumenti rikkumiste kohta parlamendivalimistel, kuid kommunistid Euroopa inimõiguste kohtusse pöörduda ei kavatse. «Sel ei ole mingit perspektiivi, seal on meie hagi varasemate parlamendivalimiste asjus, kuid seda pole tänaseni menetletud,» tõdes Zjuganov.

Zjuganov kutsus kommuniste mõtisklema selle üle, miks juba eelmisel aastal valminud raport alles nüüd avalikustati alles. «Raport tekitas palju kära, kuid võimud vaikivad. Seoses sellega tekib küsimus - miks avaldati raport just nüüd?» küsis ta.

Kommunistide juht leidis, et võib-olla tahetakse sellega avalikust ette valmistada senise võimupartei Ühtse Venemaa asendamiseks mõne teise struktuuriga - näiteks Ülevenemaalise Rahvarindega.

Hulk Venemaa väljaandeid avaldas kolmapäeval mõttekoja Probleemi Analüüsi ja Riigijuhtimise Projekteerimise Keskus raporti, mille kohaselt võitis 2011. aasta riigiduuma valimised tegelikult Venemaa kommunistlik partei.

Keskuse raportis seisab, et 2011. aasta riigiduuma valimistel said kommunistid 25-30 protsenti valijate häältest, Ühtne Venemaa 20-25 protsenti ja Õiglane Venemaa 15-20 protsenti.

Raportit on jõudnud kritiseerida Vene keskvalimiskomisjoni juht Vladimir Tšurov. «Ma palun oma sekretariaadil valmis panna Moskva Kaštšenko psühhiaatriahaigla ja Serbski psühhiaatriainstituudi aadressid. Antud raporti asjus on parem sinna pöörduda,» ütles Tšurov kolmapäeval keskvalimiskomisjoni istungil.

Probleemi Analüüsi ja Riigijuhtimise Projekteerimise Keskus on Venemaa Teaduste Akadeemia allasutus. Keskuse teaduslik juht ja kolleegiumi juhataja on Venemaa Raudteede president Vladimir Jakunin, kes end raportist selle avalikustamise päeval distantseeris.

Tagasi üles
Back