Happerünnaku ohvrist Suure Teatri juht suudab arsti hinnangul karjääri jätkata

Kadri Veermäe
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sergei Filins, the Bolshoi ballet's chief, wears sunglasses and a cap as he attends a press conference at the University Hospital of Aachen on March 15, 2013 in Aachen, western Germany, where he is being treated after an acid attack.
Bolshoi artistic director Sergei Filin, who suffered serious eye damage and facial disfigurement in a horrific acid attack, will be able to recover enough vision to return to work, a German doctor treating him said Friday, March 15, 2013. AFP PHOTO /ROLF VENNENBERND  GERMANY OUT
Sergei Filins, the Bolshoi ballet's chief, wears sunglasses and a cap as he attends a press conference at the University Hospital of Aachen on March 15, 2013 in Aachen, western Germany, where he is being treated after an acid attack. Bolshoi artistic director Sergei Filin, who suffered serious eye damage and facial disfigurement in a horrific acid attack, will be able to recover enough vision to return to work, a German doctor treating him said Friday, March 15, 2013. AFP PHOTO /ROLF VENNENBERND GERMANY OUT Foto: ROLF VENNENBERND/AFP

Suure teatri balletitrupi kunstilise juhi Sergei Filin nägemine peaks teda raviva Saksa arsti sõnul sedavõrd paranema, et suudab oma karjääri jätkata.

«Me saame praegu öelda, et loodame, et härra Filini nägemine taastub sellise tasemeni, mis võimaldab tal naasta oma igapäevaelu juurde ja karjääri jätkata,» sõnas silmakirurg Martin Hermel tänasel pressikonverentsil, teatas uudisteagentuur AFP.

«Niipea kui mu arstid mulle kinnitavad, et ma näen hästi, lähen ma tööle tagasi,» sõnas pidevalt oma silmi pühkiv Filin, kui ta täna koos arstidega pressikonverentsil esines.

Filin kandis tumedaid prille ja musta mütsi ning salli, naeratas pidevalt ja demontreeris, kuidas arstid palusid tal nägemise kontrollimiseks üles tõstetud sõrmi loetleda.

«Olen äärmiselt õnnelik, » lisas Filin.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles