Seagripp jõudis ametlikult Soome
Täiendatud kell 10.52!

Näomaskiga mees

FOTO: AFP / Scanpix

Soomes leidis kinnitust kaks seagripijuhtu, sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumi teatel on tegemist kahe Helsingi lähistel elava mehe ja naisega, kes naasid koos Mehhikost kodumaale.


Soomlased on oma kodus, mõlema enesetunne on hea, vahendas STT. Ametnike kinnitusel on võetud ühendust ka nende lähiringi kuuluvate inimestega ja praegu tehakse tööd võimalike nakatumiste vältimiseks.

Seega on leidnud ametlikult kinnitust gripi A/H1N1 haigusjuhtumid Soomes. 

Seagrippi nakatunud soomlased saabusid 6. mail kell 21.45 lennuga KL 1161 Amsterdamist Helsingisse, vahendas Ilta-Sanomat. 

Ühel läks enesetunne pahaks 6. mail, teisel kaks päeva hiljem. Mees ja naine võtsid ühendust Helsingi ja Uusimaa tervishoiukeskusega (HUS) pühapäeval ning viibivad nüüd koduses karantiinis.

Paar viibis Mehhiko pealinnas Mexico Citys ja Cancunis. Koos nendega teisi soomlasi ei olnud. 

Samal lennul viibinud inimestel soovitatakse aga võtta telefoni teel ühendust oma tervisekeskusega juhul, kui neil tekib hingamisraskusi ja tõuseb palavik nädala jooksul pärast koju saabumist.

Tervishoiuametnikud kinnitavad, et Soome on seagripiks valmis ja rõhutavad, et inimestel pole muretsemiseks põhjust.

Kahtlasi haigusjuhte on Soomes olnud mitmeid, kuid seni pole üksi neist kinnitust saanud.

Euroopa Nakkushaiguste Ennetamise ja Kontrolli Keskuse (ECDE) eilsete andmete järgi on maailmas 5132 kindlat seagripijuhtu, haigust on leitud 30 riigis.

Tagasi üles