Moskvas otsiti läbi Human Rights Watchi esindus

Mari Kamps
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Transparency Internationali Vene esinduse juht Jelena Panfilova täna Moskva büroos.
Transparency Internationali Vene esinduse juht Jelena Panfilova täna Moskva büroos. Foto: SCANPIX

Venemaa ametnikud otsisid läbi inimõigusteorganisatsiooni Human Rights Watch (HRW) ja korruptsioonivastase organisatsiooni Transparency International esindusi, tugevdades veelgi survet valitsusvälistele organisatsioonidele.

HRW esindaja Rachel Denber rääkis, et peaprokuratuuri ja maksuameti esindajad rääkisid «etteteatamata auditist» ja nõudsid dokumente, vahendas AP.

Transparency Internationali juht Venemaal Jelena Panfilova ütles, et ametnikud otsisid läbi ka tema juhitava organisatsiooni büroo.

Presidendi inimõigustenõukogu liikme Pavel Tšikovi sõnul on Vene ametnikud otsinud viimase kuu jooksul läbi vähemalt 2000 vabaühenduse ruumid.

Läbiotsimised said alguse pärast seda, kui president Vladimir Putin palus veebruaris Föderaalsel Julgeolekuteenistusel (FSB) pöörata tähelepanu välisraha saavatele organisatsioonidele.

Venemaal kiideti mullu heaks seadus, mis lubab vabaühendusi nimetada välisagentideks ja seetõttu tuleb nende tegevust hoolikalt jälgida. Nii mõnedki sellised ühendused on kõnealust seadust kritiseerinud, kuna see võrdsustab organisatsioonid spioonidega.

Tagasi üles