Prantsuse senaatorid asusid neljapäeval arutama poleemilist seaduseelnõud samasooliste abielude ja lapsendamise kohta, mis tõi proteste eelnõu vastastelt, kes nõudsid sellest loobumist.
Prantsuse senat asus arutama samasooliste abielu eelnõu
Ametlikult ilmalikul, kuid valdavalt katoliiklikul Prantsusmaal on eelnõu pälvinud ägedaid rünnakuid ning kogu riigis on samasooliste abielude vastu ja toetuseks toimunud sadade tuhandete osalejatega meeleavaldusi.
«Meil on au esitada seaduseelnõu, mille [alamkoda] rahvuskogu suure enamusega vastu võttis ning mille eesmärk on avada abielu ja lapsendamine samasoolistele paaridele,» ütles justiitsminister Christiane Taubira.
Arutelu kestab tõenäoliselt 12. või 13. aprillini, seejärel toimub senatis hääletus.
Kuigi ülemkoda ajaloolist reformi tõenäoliselt tagasi ei lükka, on hääletus siiski ilmselt tasavägisem, sest valitsevatel sotsialistidel on senatis väiksem enamus kui rahvuskogus.
Reformi toetavad sotsialistid, rohelised, kommunistid ja osa tsentriste. Arutelu käigus on eelnõusse tehtud 280 muudatust ning parempoolne opositsioonipartei UMP on teinud ettepaneku eelnõu rahvahääletusele panna.
Arvamusküsitlused on näidanud, et suurem osa prantslasi pooldab geiabielusid.
Neljapäeval näitas uuringufirma CSA küsitlus, et 53 protsenti prantslastest suhtub samasooliste abiellu «pooldavalt», kuid 56 protsenti on vastu neile lapsendamisõiguse andmisele.