Rogozin: USA raketikilbist läbitungimine on lihtne

Jürgen Tamme
, välisuudiste toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vene asepeaminister Dmitri Rogozin viienda põlvkonna Kalašnikovi automaadiga AK-12.
Vene asepeaminister Dmitri Rogozin viienda põlvkonna Kalašnikovi automaadiga AK-12. Foto: SCANPIX

Venemaa asepeaministri Dmitri Rogozini sõnul ei kujuta USA eestvedamisel Euroopasse kavandatav raketikaitsekilp enam Venemaale ohtu.

Rogozin ütles eile uudisteagentuuri RIA Novosti vahendusel, et Vene relvajõud suudavad säärasest raketikilbist lihtsa vaevaga läbi tungida. «Me oleme lahendanud küsimuse, kuidas raketikilbist läbi tungida,» kinnitas Rogozin Londoni Vene saatkonnas.

«Me kahetseme, et Ühendriigid raiskavad oma raha raketikaitsele, mis sunnib meid sama tegema. Raketikilp ei tähenda meie jaoks midagi, see on bluff. See ei kujuta endast sõjalist ohtu, kuid see jääb poliitiliseks ja majanduslikuks probleemiks,» lisas Rogozin, kelle sõnul tuleks arendada hoopis kaitset asteroidide vastu.

Ühendriigid teatasid märtsis, et nad loobuvad Euroopa raketikilbi viimasest etapist, mis nägi ette kaugmaa püüdurrakettide paigutamist Poolasse. Selle asemel suurendab USA Alaskal paiknevate püüdurrakettide arvu ja tugevdab Jaapani raketikaitsesüsteeme, et seista vastu võimalikule ohule Põhja-Koreas.

USA kaitseminister Chuck Hagel lisas, et kuigi Euroopa raketikaitsesüsteemi viimasest ehk neljandast etapist, mis nägi ette kaugmaa püüdurrakettide paigutamist Poola ja Rumeeniasse 2018. aastaks, loobuti, siis jäävad eelnevad kolm etappi kehtima.

Venemaa suhtus USA varasemasse raketikaitsestrateegiasse kriitiliselt, nõudes suuremat juriidilist garantiid, et raketikaitsesüsteem pole suunatud Venemaa vastu.

Ka on Venemaa ähvardanud vastusammuna paigutada riigi lääne- ja lõunaossa, kaasa arvatud Leedu ja Poolaga piirnevasse Kaliningradi oblastisse Iskander-tüüpi raketid, kui lääneriigid ei loobu kavast paigutada raketikilbi osi Ida-Euroopasse.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles