iDeal kampaania

Soul võttis vastu Pyongyangi ettepaneku alustada kõnelusi

FOTO: SCANPIX

Lõuna-Korea võttis neljapäeval vastu põhjanaabri ettepaneku alustada ametlikke kõnelusi ja lubas teatada läbirääkimiste aja, koha ja päevakorra lähitulevikus.

"Lõuna-Korea valitsus suhtub positiivselt Põhja-Korea ettepanekusse alustada ametlikke kõnelusi. Loodame, et Soul ja Pyongyang suudavad selle võimaluse ära kasutamise läbi riikidevahelist usaldust suurendada," seisis Lõuna-Korea ühinemisministeeriumi avalduses.

Kommunistlik riik tegi neljapäeval Soulile ettepaneku pidada kõnelusi laia teemaderingi üle, sealhulgas aprillis suletud ühise Kaesongi tööstuskompleksi taasavamine ning kummalgi pool piiri elavate pereliikmete kohtumiste lubamine.

Üllatava ettepaneku tegi Korea rahumeelse taasühinemise komitee (CPRK). Komitee ei täpsustanud mis tasemel kõnelused peaksid toimuma, kuid teatas, et kõneluste koht ja aeg tuleks paika panna vastavalt Souli soovidele.

CPRK sõnul oleksid esialgsed aruteluteemad Kaesongi tööstuskompleksi tulevik ning piiriüleste turismireiside taaslubamine Põhja-Koreas asuvasse Kumgangi mägikuurordisse."Osapooled võivad vajadusel arutada teemasid, nagu lahutatud perekondade ja nende sugulaste kohtumised," lisas komitee.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles