Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Vene geiaktivistid nõuavad olümpia boikotti

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Geiaktivistide meeleavaldus Moskvas. | FOTO: Scanpix

Ühendriikides elavad vene geiaktivistid veenavad sportlasi ja spordihuvilisi mitte sõitma tuleval aastal Venemaal Sotšis toimuvatele taliolümpiamängudele.

Venemaalt ja endistest liiduvabariikidest pärit aktivistide rühmitus kutsub üles olümpiamänge boikottima, juhtides tähelepanu, et lesbide, geide, biseksuaalide ja transseksuaalide elu pole Venemaal turvaline, vahendas Moscow Times.

«LGBT (Lesbi, gei, bi, trans – toim) inimesed Venemaal kardavad, nad elavad hirmus ja me tahame, et inimesed sellest teadlikud oleksid,» teatas New Yorgis asuva RUSA LGBT rühmituse esindaja Nina Long, kelle sõnul peaksid kõik inimesed, kes hoolivad inimõigustest Sotši olümpiat boikottima. Samuti märkis Long, et seksuaalvähemustel pole turvaline Venemaale reisida.

Rühmitus kavatseb oma ideele toetajaid leida 30. juunil New Yorgis toimuval iga-aastasel geiparaadil, märkides, et seksuaalvähemuste olukord Venemaal on halvem kui kunagi varem. Seejuures viidati kasvavale homofoobiale ja ka hiljuti riigiduuma poolt heaks kiidetud seaduseelnõule, mis keelustab geipropaganda.

Eelnõu näeb ette homoseksuaalse propaganda eest rahatrahvi ja kinnipidamise. Üksikisikut võib taolise teo eest ähvardada kuni 100 000 rubla (üle 2300 euro) suurune rahatrahv ja 15-päevane vabadusekaotus, organisatsioone võidakse aga trahvida kuni miljoni rublaga (üle 23 000 euroga) ning ajutise tegevuskeeluga.

Eelnõu vastased kardavad, et seda hakatakse ära kasutama homode tagakiusamise õigustamiseks. Seejuures keelatakse seadusega ka väide, et samasooliste suhted on võrdväärsed heteroseksuaalsete suhetega.

Eelnõu vajab lisaks riigiduumale ka föderatsiooninõukogu ja president Vladimir Putini heakskiitu.

Tagasi üles