Süüria pealinna ümbruses käivad ägedad lahingud

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Liisa Tagel
Copy
Relvastatud Vaba Süüria Armee võitlejad suunduvad Damascuse läheduses rindele.
Relvastatud Vaba Süüria Armee võitlejad suunduvad Damascuse läheduses rindele. Foto: Reuters / Scanpix

Damaskuse all toimusid inimõiguste ühenduste sõnul täna ägedad lahingud, kus armee püüab purustada pealinna lähedal asuvaid mässulisi. Riigi põhjaosas Aleppo linnas püüdsid mässulised tungida valitsusvägede käes olevatesse piirkondadesse.

«Armee püüab võtta üle Qabooni, Berzehi, Jubari, Al-Hajari, Al-Aswadi ja Yarmuki,» sõnas inimõiguste vaatlusorganisatsiooni direktor Rami Abdel Rahman uudisteagentuurile AFP, viidates pealinna ümbruses asuvatele piirkondadele.

«Armeel pole jõudlust nende piirkondade ülevõtmiseks ning mässulised võitlevad vastu, ent humanitaarsituatsioon piirkonnas on katastroofiline,» lisas ta.

Qaboonis tegutseva end Anasiks nimetava aktivisti sõnul kestab valitsusvägede rünnak piirkonnas juba kuuendat päeva. «Piirkond on ainus sissepääs [idast ja kirdest] pealinna. Valitsusvägede sõdurid kardavad, et Vaba Süüria Armee kasutab Qabooni Damaskusesse sisenemiseks,» sõnas Anas.

Anas kirjeldas AFPle interneti vahendusel meditsiiniabi ja toidu nappust piirkonnas.

Rohujuure tasandil tegutsev võrgustik Kohalik Koordinatsiooni Komitee teatas teatas pommitamistest Damaskuse lähedal Yarmukis asuvas palestiinlaste laagris.

Mässuliste esimene suurem edasitung Aleppos leidis aset ligi aasta tagasi. Nad võtsid enda kontrolli alla suure osa ümbruskonnast, ent olukord linnas on püsinud juba kuid muutumatuna ilma et kumbagi poolt saadaks eriline edu.

27 kuud kestnud sõjas on ÜRO andmetel hukkunud üle 93 000 inimese.

Miljonid on olnud sunnitud vägivalla tõttu oma kodudest lahkuma ning paljud neist on suundunud üle riigi piiri rahulikumaid elupaiku otsima.

Märksõnad

Tagasi üles