L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Gorbatšov kutsus läänt «perestroikale»

BNS
Facebook Twitter
Comments
Mihhail Gorbatšov (paremal) koos Vene miljardäri Aleksandr Lebedevi poja Jevgeniga eile Londonis.
Mihhail Gorbatšov (paremal) koos Vene miljardäri Aleksandr Lebedevi poja Jevgeniga eile Londonis. Foto: AFP / Scanpix

Nõukogude Liidu viimane liider Mihhail Gorbatšov kutsus pühapäeval lääneriike «perestroikale», väites, et lääne praegune majandusmudel ei ole jätkusuutlik ja vajab väljavahetamist.


Nõukogude ekspresident väitis kommentaaris ajalehele The Washington Post, et praeguse üleilmse valguses on talle selge, et «uus lääne majandusmudel on illusioon, millest on kasu peamiselt rikastele».«Majandusmudel, mis kujunes välja 20. sajandi viimastel aastakümnetel, on osutunud jätkusuutmatuks,» kirjutas Gorbatšov.

«See põhines superkasumi ja hüpertarbimise tagaajamises, loodusvarade ohjeldamatul ekspluateerimisel ning sotsiaalsel ja keskkonnaalasel vastutustundetusel.»

Gorbatšov ennustas, et ees võib oodata veel suuremaid mullistusi ning kinnitas, et lääne praegune majandus- ja sotsiaalmudel vajab muutmist.

«Mul ei ole valmisretsepte,» tunnistas Gorbatšov. «Kuid ma olen veendunud, et tekib uus mudel, mille rõhuasetus on üldsuse vajadustel - puhtamal keskkonnal, toimival infrastruktuuril ja ühistranspordil, tugeval haridus- ja tervishoiusüsteemil ning eluaseme kättesaadavusel.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles