L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kadõrov: kõrvaldame Umarovi enne Sotši taliolümpiamänge

Facebook
Comments
Tšetšeenia vabariigi president Ramzan Kadõrov.
Tšetšeenia vabariigi president Ramzan Kadõrov. Foto: AP / Scanpix

Venemaa Tšetšeenia vabariigi president Ramzan Kadõrov ütles eile, et tšetšeeni sissiliidri Doku Umarovi ähvardust rünnata 2014. aasta Sotši taliolümpiamängude rajatisi, ei tohiks tõsiselt võtta, sest presidendile alluvad julgeolekujõud kõrvaldavad Umarovi enne olümpiamänge.


«Ma usun...õigupoolest olen ma veendunud, et kõrvaldame Umarovi enne Sotši taliolümpiamänge. Me otsime teda iga päev, ta ei julge enam kuhugi minna,» ütles Kadõrov Interfaxile. «Ta salvestas video kes teab kus ning läheb tagasi oma peidupaika, kus ta ennast edaspidi peidab. Nägin salvestust. Tema välimus viitab sellele, et ta varjab end kuskil. Rott on rott, mida te temast ootate?» rääkis president.

Umarov ütles eile veebilehele kavkazcenter.com üles pandud avalduses järgmist: «Me teame, et meie esiisade luudel, paljude meie Musta mere äärsel territooriumil surnud ja sinna maetud moslemite luudel kavatsevad nad täna korraldada olümpiamängud. Meie kui modžaheedid peame kõigi vahenditega seda takistama.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles