Detroit üritas vältida mõrvapealinna tiitlit

Baltimore'i politsenik.

FOTO: Reuters / Scanpix

Selle kuuni näitasid andmed, ei Ameerika Ühendriikide kõige ohtlikum linn on Baltimore, kus mullu tapeti 100 000 elaniku kohta kõige rohkem inimesi. Siis aga selgus, et algselt 306 mõrvast teatanud Detroidis oli möödunud aastal 339 tapmist, mis tähendab, et 100 000 elaniku kohta tapeti seal sagedamini ning statistika järgi otsustades peaks mõrvapealinna tiitel kuuluma neile, kirjutab uudistevõrk

ABC

.

USA ajakirjanduse andmeil moonutas Detroit tükk aega oma mõrvastatistikat tagasihoidlikumaks, et jätta endast turvalisem mulje.

Endise Põhja-Carolina osariigi peaprokuröri Rufus Edmisteni sõnul on selline numbritega mängimine üsna levinud. Edmisteni sõnul muudetakse tervet rida numbreid vastavalt vajadusele. «Kui sa vajad rohkem abi, siis sa ütled, kui halvad asjad on,» selgitas ta. «Teiselt poolt, ükski ametnik ei taha öelda, et me oleme mõrvade arvult number üks.»

Samas on asjatundjate sõnul mõrvad statistika eest kõige raskemini varjatav kuritegu. Vaid harva saab neid andmebaasides liigitada kas õnnetusteks või enesetappudeks. ABC andmeil jättis Detroit mõrvade nimekirjast välja surnukspussitamised ja surnukspeksmised.

1990ndatel vähendas Philadelphia politsei näiteks kuritegevuse numbreid sellega, et «kahandas» vägistamisi väiksemateks kuritegudeks.

Tagasi üles
Back