Venemaalastel on vähe usku oma õigussüsteemi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Aleksei Navalnõi kohtus.
Aleksei Navalnõi kohtus. Foto: SCANPIX

Ligi pooled venemaalased ehk 47 protsenti küsitletuist on arvamusel, et elanikel pole võimalik oma õiguste eest seista.


Vastupidisel arvamusel on 38 protsenti küsitletuist, teatas juuli lõpus 43 föderatsioonisubjektis küsitlust läbi viinud Avaliku Arvamuse fond. Küsitluses osales 1500 respondenti.

Seejuures on viimase kahe aasta jooksul oma õiguste rikkumisega kokku puutunud 24 protsenti venemaalastest ning suutnud oma õiguste eest seista vaid 7 protsenti küsitletuist.

38 protsenti respondentidest ei osanud Venemaa kohtute tegevusele mingit hinnangut anda. 35 protsenti andis kohtute tegevusele negatiivse ning 27 protsenti positiivse hinnangu. Pealinnas Moskvas andis negatiivse hinnangu koguni 42 protsenti küsitletuist, positiivse vaid 17 protsenti.

Ühtlasi selgus küsitlusest, et kõige väärtuslikumad õigused on venemaalaste jaoks õigus tasuta arstiabile ja õigus tööle - neid nimetas vastavalt 74 protsenti ja 58 protsenti respondentidest.

Õigust õiglasele kohtupidamisele pidas oluliseks 55 protsenti küsitletuist, õigust tasuta haridusele 54 protsenti, õigust isikuvabadusele ja -puutumatusele 46 protsenti, õigust sõnavabadusele 18 protsenti, õigust mis tahes veendumustele 11 protsenti.

Seevastu õigust valida ja olla valitud väärtustab vaid 5 protsenti, nagu ka õigust avaldada meelt.

Tagasi üles