Obama kohtub septembris Põhjamaade peaministritega

President Barack Obama.

FOTO: SCANPIX

Rootsi peaministri Fredrik Reinfeldt sõnul kohtub septembris Venemaale G20 majandustippkohtumisele suunduv USA president Barack Obama enne seda Stockholmis Põhjamaade peaministritega.

Peaminister Fredrik Reinfeldt ütles neljapäeval ajakirjanikele, et kohtub 4. septembril Obamaga ning sellele järgneb ühiskohtumine Norra, Soome, Taani ja Islandi peaministriga.

Soome presidendi kantselei teatel kavatseb kohtumisel osaleda riigipea Sauli Niinistö.

Ühendriikide presidendi Stockholmi-visiidist teatati pärast Obama ja Vene presidendi Vladimir Putini kohtumise tühistamist, milleks ajendas Venemaa otsus pakkuda ajutist varjupaika USA luuresaladuste lekitajale Edward Snowdenile.

Valge Maja tippametniku sõnul on Obamal endiselt plaanis osaleda G20 majandustippkohtumisel Venemaal Peterburis, kuid Putiniga nelja silma all ta kohtuda ei kavatse.

Moskva kohtumise asemel valis Obama oma uueks sihtkohaks Rootsi. Seevastu 30. augustil võtab Obama Washingtonis vastu Eesti, Läti ja Leedu riigipea.

Rootsi välisminister Carl Bildt teatas täna oma Twitteri kontol, et 2.- 3. septembril kohtuvad Rootsis Visbys Põhja- ja Baltimaade välisministrid.

Tagasi üles