P, 1.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Saksa ekspresident astub pistisevõtus süüdistatuna kohtu ette

BNS
Facebook
Comments
Saksa endine president Christian Wulff selle aasta algul koos oma naise Bettinaga uusaastavastuvõtul.
Saksa endine president Christian Wulff selle aasta algul koos oma naise Bettinaga uusaastavastuvõtul. Foto: SCANPIX

Endine Saksa president Christian Wulff, kes möödunud aastal korruptsiooniskandaali tõttu ameti maha pani, astub novembris kohtu ette süüdistatuna ametiajal teenete vastuvõtmises, ütlesid täna kohtuametnikud.

Wulff (54) oli Saksamaa kõigi aegade noorim president ja jõudis selles suuresti tseremoniaalses ametis olla vähem kui kaks aastat. Temast saab esimene endine Saksa riigipea, kel tuleb kohtus süüdistustele vastata.

Wulff astus tagasi 2012. aasta veebruaris, sest prokurörid nõudsid, et parlament tühistaks tema puutumatuse, mille järel oleks võimalik tema suhtes alustada ametlikku juurdlust seoses kahtlustusega, et ta lasi filmiprodutsendist sõbral oma puhkuse ajal hotelliarved tasuda.

Filmiprodutsent David Grönewoldi süüdistatakse seoses Wulffi ja tema naise rohkem kui 500 euro suuruse hotelliarve tasumisega 2008. aasta Oktoberfesti ajal Münchenis pistiseandmises eesmärgiga saada toetust oma filmiprojektile.

Wulff on väitnud, et ei pannud sõbra teenet esialgu tähele, kuid maksis arve talle hiljem sularahas kinni.

Kohus algab 1. novembril Hannoveris.

Teenete vastuvõtmise eest ametipositsioonil on ette nähtud maksimaalselt kolme aasta pikkune vanglakaristus ja rahatrahv. Süüdistused on nõrgemad kui prokuröri algne korruptsiooni- ja altkäemaksusüüdistus, mille eest võinuks saada kuni viis aastat.

Wulff ja Grönewold lükkasid tagasi ettepaneku kohtuväliseks kokkuleppeks, mille puhul oleks karistus piirdunud rahatrahviga, ja ütlesid, et soovivad oma nime puhtaks pesta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles