Süüria opositsioon loodab USA kongressi heakskiitu rünnakuotsusele

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Liisa Tagel
Copy
Süüria Rahvuskoalitsiooni juht Ahmad Jarba.
Süüria Rahvuskoalitsiooni juht Ahmad Jarba. Foto: SCANPIX

Süüria Rahvuskoalitsioon väljendas täna pettumust seoses USA presidendi Barack Obama otsusega taotleda Damaskuse valitsusrežiimi vastu rünnakule minemiseks kongressi toetust, ent kinnitas, et loodab sealt heakskiitvat otsust.

«Me olime pettunud. Me ootasime, et sündmused areneksid kiiremini ning vastulöök tuleks kohe,» sõnas peamise opositsioonirühmituse, Süüria Rahvuskoalitsiooni esindaja Samir Nashar. «Ent me loodame, et kongress kiidab rünnaku heaks,» lisas ta uudisteagentuuri AFP andmetel.

Nashari kinnitusel on rahvuskoalitsioon kindel, et täna Kairos kohtuvad Araabia riikide välisministrid toetavad kindlalt USA juhitud sõjalist sekkumist.

«Väga oluline on ka Türgi seisukoht. Washington vajab seda toetust,» kinnitas praegu Istanbulis viibiv ametnik. «Koalitsioon võtab ühendust Araabia riikide ja Türgiga, et nad teeksid võimalikult palju koostööd Ameerika Ühendriikidega,» lisas ta.

«Me üritame neid ärgitada osalema sõjalises operatsioonis, mis vähendaks süürlaste kannatusi,» sõnas Nashar.

Avalikkuse üllatuseks lükkas Obama eile Süüria ründamise edasi, paludes võimalikku rünnakut kaaluda kongressil.

See võib igasuguse militaartegevuse algusaega aga kõvasti edasi lükata, sest kongress naaseb suvepuhkuselt alles 9. septembril. Samas pole võimatu, et rahvaesindajad kutsutakse erakorralisele istungile juba varem. Esindajatekoja liikmed saavad täna salajaseks liigitatud ülevaate Süüria olukorrast.

Obama sõnul on ta otsustanud, et sõjaline sekkumine on vajalik, kuid ta usub, et sellele on USA demokraatiale mõeldes oluline saada seadusandjate toetus.

«Meie sõjajõud on regioonis positsioonidel ja me oleme valmis ründama, mil iganes nii otsustame,» kinnitas Obama.

USA president kritiseeris ühtlasi teravalt ÜRO Julgeolekunõukogu tegevusetuse pärast ja ütles, et USA ei jää kõrvaltvaatajaks, kui kasutatakse keemiarelvi ja tapetakse tsiviilisikuid.

Tagasi üles