Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Metropoliit soovitas Euroopal astuda homoperede vastu

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kanadas Vancouveris asuva Vene konsulaadi juures augustis toimunud meeleavaldus homoseksuaalse propaganda seaduse vastu. | FOTO: Scanpix

Vene õigeusu kiriku metropoliit Illarioni sõnul peaksid Euroopa riigid järgima Venemaa eeskuju ja kehtestama homoseksuaalse propaganda seaduse.

Vene õigeusu kiriku metropoliit Illarion. | FOTO: Scanpix

«Ma usun, et see seadus on vajalik ja see võeti vastu väga õigeaegselt,» märkis Moskva patriarhaadi välissuhete juht uudisteagentuuri RIA Novosti vahendusel, viidates juuni lõpus Vene presidendi Vladimir Putini allkirja saanud seadusele, mille kohaselt alaealistele homoseksuaalsuse kohta informatsiooni jagajatele on võimalik määrata kuni 115 euro suurune rahatrahv.

«Lisaks sellele arvan, et samad seadused peaksid kehtima ka teistes riikides, asendamaks neid norme, mida on juurutatud mitmetes Euroopa Liidu riikides, kus samasoolistele paaridele on antud õigus lapsi adopteerida,» lisas Illarion.

Metropoliit nimetas lääneriikide poliitikat selles küsimuses ennasthävitavaks, sest samasooliste kooselu viib perekonna hävitamiseni, mis tema sõnul tähendab surmahoiatust tervetele rahvastele.

«Paljudes Euroopa riikides on ilmalike ideoloogiate, reklaami ja tarbimisele ajendatud elustiili mõjul tõsine demograafiline kriis,» lisas Illarion. «Nad peaksid Venemaast eeskuju võtma... Me tahame tugevate perekondade virgumist Venemaal, et meie peredes oleks palju lapsi.»

Tagasi üles