Sosnovõi Bori tuumajaamas seisati üks energiaplokk

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Mari Kamps, Raul Sulbi
Copy
Sosnovõi Bori tuumaelektrijaam, mida arvatakse olevat probleemi algallikaks.
Sosnovõi Bori tuumaelektrijaam, mida arvatakse olevat probleemi algallikaks. Foto: Rosenergoatom

Peterburi lähistel Sosnovõi Boris asuva Leningradi tuumaelektrijaam kolmas energiaplokk pandi eile õhtul seisma.


Tuumajaama kommunikatsioonijuht Sergei Averjanov rääkis uudisteagentuurile RIA Novosti, et jahutussüsteemi kollektorist leiti auk. Ta kinnitas, et radiatsiooni foon jaamas ja selle lähipiirkonnas jääb lubatu piiridesse.

«Vea kõrvaldamiseks keerati võimsus nullini maha, sest sellised tööd nõuavad energiaploki peatamist ja jahtumist,» selgitas ta.

Averjanovi sõnul pandi plokk seisma kell 19.42 Moskva aja järgi. Remonditööd peaksid lõppema 31. augustiks.

Sosnovõi Bori tuumajaamas töötab praegu esimene ja teine energiaplokk, neljas on kapitaalremondis.

Soome lahe ääres asuvat tuumajaama hakati ehitama 1967. aasta septembris. Esimene energiaplokk hakkas tööle 1973. aastal, neljas plokk 1981. aastal.

Keskkonnaameti kiirgusosakonna referent Lee Kungla ütles Postimees.ee'le, et neid pole õnnetusest teavitatud, kuid kui see on Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri skaalal esimese või teise astme õnnetus, nagu väidab Soome radiatsiooniohutuse keskuse juhataja Heikki Reponen, siis kiirgusohtu Eestile sellest ei tulene.

«Esimese astme õnnetustest ei peagi rahvusvaheliselt teavitama,» selgitas ta, lisades, et esimese ja teise astme õnnetused on reeglina ettevõttesisesed ning radiatsiooniohtu kaugemale need endast ei kujuta.

Tagasi üles