R, 8.12.2023

Katalaanide sõnul tuli nende ketti 1,6 miljonit inimest

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Eile Kataloonia autonoomse piirkonna põhjaservast Prantsusmaa piiri ääres kuni naaberregiooni Valencia piirini moodustatud inimketti kogunes 1,6 miljonit inimest, teatab katalaanide enda uudisteagentuuri Catalannewsagency.com veebileht.


Esialgseks eesmärgiks oli saada 400 kilomeetrit pikka inimketti vähemalt 400 000 inimest. Lõpuks aga loeti juba ainuüksi Kataloonia pealinnas Barcelonas osalejate arvuks 500 000.

Katalaanide rahvuspäeva puhul korraldatud keti organiseerijate kinnitusel oli neile eeskujuks 1989. aastal Eestit, Lätit ja Leedut läbinud Balti kett, millega nõuti Baltimaade iseseisvust Nõukogude Liidust.

Hispaania suurim raadiojaam Cadena Ser avalikustas eile uuringu, millest selgus, et 52,3 protsenti Kataloonia elanikest toetaks praegu autonoomse piirkonna staatuses oleva regiooni iseseisvaks riigiks muutmist. Veel mullu novembris Cadena Seri korraldatud samasuguses uuringus olid täieliku sõltumatuse soovijad 49,6 protsendiga napilt vähemuses. See on esimene kord, kui Madridist korraldatud küsitlus näitas iseseisvusmeelsete enamust Katalooniast.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles