WEU asub Venemaaga koostööd arendama

Raul Sulbi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lääne-Euroopa Liit. Liikmed, assotsieerunud liikmed ja vaatlejad.
Lääne-Euroopa Liit. Liikmed, assotsieerunud liikmed ja vaatlejad. Foto: Wikipedia.org

Lääne-Euroopa Liidu Assamblee lõi täna töögrupi Venemaaga koostöö arendamiseks.

Pariisis toimunud Lääne-Euroopa Liidu assamblee 57. täiskogu istungi raames toimus Vene Föderatsiooni Nõukogu ning Euroopa Julgeoleku- ja Kaitseassamblee ning Lääne-Euroopa Liidu Assamblee ühise töögrupi esimene kohtumine, vahendas riigikogu pressiesindaja.

Töörühm hakkab regulaarselt kohtuma eesmärgiga arutamaks jooksvaid julgeoleku- ja kaitseküsimusi uue Euroopa julgeolekuarhitektuuri valguses.

Töörühma juhivad assamblee president Robert Walter Suurbritanniast, Vene Föderatsiooni Nõukogu esimene asepresident Aleksander Toršin, ja Vene Riigiduuma saadik Aleksander Kljukin. Hakatakse korraldama ühiskonverentse, seminare, kollokviume – kaasates parlamendiliikmeid, valitsuste ja rahvusvaheliste organisatsioonide esindajaid.

Assambleed esindab ühises töögrupis koos kolleegidega Suurbritanniast, Saksamaalt ja Belgiast ka Eesti delegatsiooni juht Tarmo Kõuts.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles