Briti tooride edu leiboristide ees on veenev

Jürgen Tamme
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Briti valitsusjuht Gordon Brown.
Briti valitsusjuht Gordon Brown. Foto: AFP / Scanpix

Suurbritannias avaldatud kaks arvamusküsitlust lubavad opositsioonilistele konservatiividele eelolevatel üldvalimistel leiboristide ees kindlat võitu.


Kuigi konservatiivide toetus nende brittide hulgas, kes vastasid uuringufirma YouGovi küsitlusele langes võrreldes varasema uuringuga ühe punkti võrra, lubas 40 protsenti vastanutest anda oma hääle tooridele, vahendas Reuters

Leiboristid kogusid 27 ja liberaaldemokraadid 18 protsenti küsitletute häältest.

Uuringufirma ICMi küsitlus väljaandele Sunday Telegraph andis konservatiividele samuti 40 protsendilise toetuse. Võrreldes oktoobrikuise uuringuga on tooride toetus langenud kaks protsenti.

Valitsevate leiboristide toetus on aga kasvanud neli protsenti 29 protsendini. Oma positsioone on loovutanud liberaaldemokraadid, keda toetab 19 protsenti vastanutest.

Pika edumaaga juhtiv konservatiivide liider David Cameron on seega kõige tõenäolisem peaministrikandidaat ülimalt ebapopulaarseks muutunud leiboristist peaministri Gordon Browni asemel.

Leiboristid on hävinud viimastel kahedel valimistel, sest loovutasid positsioone nii kohalikel kui ka Euroopa Parlamendi valimistel, misjärel mitmed ministrid teatasid tagasiastumisest.

Järgmised üldvalimised peavad toimuma enne 2010. aasta juunit. Cameroni juhitud tooride võit teeks lõpu tosin aastat riiki juhtinud leiboristide võimule.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles