/nginx/o/2008/07/10/55929t1he64f.jpg)
Prantsuse president Nicolas Sarkozy rõhutas, et «meil kõigil lasub kohustus tuua Euroopa kriisist välja» ning lisas, et valik on Lissaboni lepingu ning Nice'i lepingu vahel, kuid et ilma Lissaboni lepinguta edasisi laienemisi ei tule.
Sarkozy lisas ka, et kõik riigijuhid peavad endale võtma vastutuse Lissaboni lepingu eest ning et mitmekiiruseline Euroopa on viimane võimalus, vahendas europarlamendi pressiesindaja.
Eesistujariigi prioriteetidest tõi president välja energeetika ning kliimamuutused,
rõhutades, et «meie oleme viimane põlvkond, kes saab katastroofi ennetada».
Samuti on oluline sisseränne, kus on vaja ühist poliitikat, ning ka julgeoleku, kaitse ja
arengupoliitika osas on vaja rohkem ära teha. Ühise põllumajanduspoliitika kohta
ütles Sarkozy, et praegu ei ole õige aeg vähendada Euroopa põllumajandustoodangut.
Ta leidis, et euroliidu laienemine on võimalik vaid Lissaboni lepingu ning uue institutsionaalse korraga. Presidendi hinnangul tuleb eurooplastele tõestada, et Euroopa töötab kõigi heaks.
Mitmed saadikud toetasid eesistuja prioriteete, ent samas kritiseeriti sotsiaalse mõõtme puudumist ning Sarkozy otsust osaleda olümpiamängude avatseremoonial.
Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso tervitas eesistujariigi prioriteete ning nentis, et uued väljakutsed, näiteks fossiilkütuste nappus ning kliimamuutus, vajavad ühiseid lahendusi.
Samuti tuleb tema sõnul reformida majandust ja suurendada konkurentsivõimet. Barroso nõustus, et vaja on ühist sisserändepoliitikat, sest «kui meil on Schengeni Euroopa, siis on 27 sisserändepoliitikat absurd».
Ta leidis ka, et sisserände puhul tuleb vaadata, millised on Euroopa vajadused, tuleb tagada väärikas integratsioon ning tuleb karistada neid, kes inimesi ekspluateerivad.