Leedulased avaldasid meelt pensionikärbete vastu
Lisatud galerii!

Leedu politsei andmetel kogunes Vilniuse kontserdi- ja spordipalee ette kuni 2000 inimest, kes avaldasid meelt pensionide ja sotsiaaltoetuste vähendamise vastu.


Meelavaldajad skandeerisid ja kandsid plakateid, mis nõudsid pensionäride vastase genotsiidi lõpetamist. Uudisteportaali 15min.lt teatel osales aktsioonis üle kogu Leedu pealinna saabunud inimesi.

Meeleavaldajad palusid president Dalia Grybauskaitėl vetostada seaduseelnõu, mis näeb ette sotsiaaltoetuste kärpeid, millele eile andis heakskiidu ka Leedu parlament.

2010. ja 2011. aasta sotsiaaltoetuste kärpimise seaduse kohaselt alaneb üle 650 liti (üle 2900 krooni) küündiv vanaduspension viis protsenti, riiklik pension 10 protsenti, lesepension viis protsenti. Töötuabiraha maksimaalmäär langetatakse 1040 litilt (ligi 4700 krooni) aga 650 litini. Sotsiaaltoetuste kärped kehtivad järgmised kaks aastat.

Meeleavaldajate hinnangul võivad kärped ühiskonnas viia sotsiaalsete pingete tekkimiseni, sotsiaalvaldkond peaks nende sõnul olema aga riigi üks tähtsamaid

Tagasi üles
Back