Machu Picchu juurest evakueeriti tuhanded turistid

Peruu sõdurid aitamas turiste helikopterile, mis neid Machu Picchu juurest ära viib.

FOTO: Reuters / Scanpix

Peruu võimud suutsid laupäevaks evakueerida kõik turistid iidsete muististe juurest Machu Picchu piirkonnas, kuhu nad jäid lõksu nädala eest paduvihmade tagajärjel vallandunud maalihete ja üleujutuste tõttu.


Tuhanded inimesed ei pääsenud alalt ära, sest raudtee on paiguti lõhutud ja mägiteed samuti muda alla jäänud. Paljud turistid ei soovinud küll ise lahkuda, kuid valitsus otsustas kõik inimesed piirkonnast evakueerida, vahendas AFP.

Turistid toimetati esmaspäevast alates helikopteritega lähedalasuvatesse küladesse, kust nad saadeti edasi Cusco linna. Machu Picchu lähedal asuvasse Aguas Calientese linna ja ümbruskonna hotellidesse ei jäeta kedagi, kinnitas turismiminister Martin Perez

Politsei ja sõjavägi korraldavad tsoonis ulatuslikke otsinguid. Inkade kunagisse pealinna Cuscosse on turiste vastu võtma saabunud mitme riigi diplomaadid. Kokku evakueeriti vähem kui nädalaga ligi 3500 turisti, kelle vedamiseks renditi koptereid ka USA võimudelt. Sõjaväelennukeid saatsid appi ka Argentina ja Tšiili valitsused.

Machu Picchu ainsa rongiühenduse taastamiseks Cuscoga kulub võimude hinnangul ilmselt paar kuud.

Tagasi üles