iDeal kampaania

Boehner: see ei ole mingi neetud mäng

Esindajatekoja spiiker John Boehner.

FOTO: SCANPIX

USA esindajatekoja vabariiklasest spiiker John Boehner kritiseeris reedel Valget Maja seoses president Barack Obama keeldumisega valitsuse töö taastamise üle läbi rääkida, öeldes, et «see ei ole mingi neetud mäng».

Pärast vabariiklaste koosolekut ajakirjanikega kõnelenud Boehner kasutas teravaid väljendeid ja kritiseeris jõuliselt anonüümset valitsusametnikku, kelle sõnul «ei ole vahet», kui kaua tööseisak kestab, kuna Valge Maja on eelarvesõda «võitmas».

«See ei ole mingi neetud mäng!» ütles spiiker. «Ameeriklased ei taha, et nende valitsuse töö seisaks, ja mina ka mitte.»

Suure osa valitsuse rahastamine peatus teisipäeval, kui vabariiklaste katsed tervishoiureformi täielik rakendamine edasi lükata ei võimaldanud enne uue rahandusaasta algul eelarvet vastu võtta.

Seoses föderaalasutuste sulgemisega jäi sundpuhkusele umbes 800 000 töötajat ehk kolmandik riigiaparaadist, peatatud on enamik föderaalprogramme ja -teenuseid, mis ei ole vältimatult vajalikud. Elulise tähtsusega ametnikud, nagu lennujuhid, piirivalvurid, vanglatöötajad ja toiduohutusinspektorid, jätkavad tööd.

Kahel eelmisel korral seiskus USA valitsusasutuste töö 1995. aasta novembris kuueks ning sama aasta detsembris ja 1996. aasta jaanuaris 21 päevaks.

Obamacare'iks ristitud tervishoiureform käivitus teisipäeval osaliselt föderaalasutuste sulgemisest hoolimata. Kongress kiitis reformi heaks 2010. aastal ning see peaks tagama kindlustuse 30 miljonile praegu ravikindlustuseta ameeriklasele.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles