Putin: kohtumine Obamaga pole eesmärk omaette

Russia's President Vladimir Putin waits to depart from the Asia-Pacific Economic Cooperation (APEC) Leaders Press Conference and Joint Declaration in Nusa Dua, on the Indonesian resort island of Bali October 8, 2013. REUTERS/Edgar Su (INDONESIA - Tags: POLITICS)

FOTO: SCANPIX

Venemaa president Vladimir Putin ütles Aasia ja Vaikse Ookeani Majanduskoostöö (APEC) organisatsiooniga seotud pressikonverentsil Balil, et kohtumine USA presidendi Barack Obamaga leiab aset, kui tekib vajadus.

Obama tühistas valitsuse tööseisaku tõttu Aasia-visiidi ja saatis enda asemel APECi kohtumisele välisministri John Kerry, vahendas Interfax. Kreml oli selle otsuse üle pettunud, kuna lootis, et Obama ja Putin saavad Aasias ka omavahel kohtuda.

«Meil jätkuvad kontaktid välis- ja kaitseministeeriumite raames. Mina leian, et olukord on täiesti Loomulikult tuleb veel palju teha selleks, et töö oleks efektiivsem ja seda eriti majanduse vallas. Meie kaubavahetuse käive väheneb juba teist aastat järjest Pidades silmas võimalusi, mida pole kaugeltki ära kasutatud, on meil veel paljugi ära teha,» rääkis Putin.

Niisama pole mingit kohtumist mõtet korraldada. «Meil käib regulaarne, stabiilne ja piisavalt efektiivne töö. Kui niisugune vajadus tekib, siis olen kindel, et kohtumine ka toimub,» kinnitas ta.

Tagasi üles
Back