USA ja Venemaa liitusid Gruusia libauudise kriitikute kooriga

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Hendrik Vosman
Copy
Opositsiooni meeleavaldajad eile Thbilisis.
Opositsiooni meeleavaldajad eile Thbilisis. Foto: AFP / Scanpix

Washington ja Moskva avaldasid täna samuti pahameelt Gruusia telekanali otsuse üle lasta eetrisse väljamõeldud uudis Venemaa sissetungist.


Venemaa mõistis laupäevase telesaate oodatult hukka kui järjekordse tõestuse president Mihheil Saakašvili paranoiast, ent veider juhtum tõi kaasa terava kriitika ka Gruusia peamiselt liitlaselt Ühendriikidelt, vahendas AFP.

USA suursaadik Thbilisis John Bass nimetas programmi «mitte eriti konstruktiivseks» ja märkis, et talle jääb mõistmatuks, kuidas see Gruusia julgeolekuohte rahvale paremini selgitas.

«See on minu arvates üpris vastutustundetu. See ei ole kooskõlas professionaalse ajakirjanduse tavadega,» ütles Bass uudisteportaali civil.ge teatel eile Gruusia televisioonile.

Meediakära pole pärast intsidenti lasknud vaibuda ka telekanali Imedi juht, kes kaitses libauudise edastamist ning Saakašvili, kelle sõnul on saates edastatud sündmuste käik ebameeldiv, aga ülimalt tõelähedane.

Osa vaatlejaid näeb Imedit Gruusia valitsusele lojaalse telejaamana, kuid selle tegelik omanik on saladus. Varem oli tegu opositsioonimeelse kanaliga, kuid pärast Saakašvili-vastaseid meeleavaldusi 2007. aastal müüdi see kahtlastel asjaoludel maha.

Vaatamata Imedi väidetavatele lähisidemetele valitsusega, ei kahjusta skandaal Saakašvili ja tema liitlaste mainet ilmselt eriti jäädavalt.

«Paljud inimesed on väga pahased, et neid eksitati,» ütles politoloog Gia Nodia. «On palju kriitikat, kuid valitsus on suutnud end sellest saatest eemale hoida. Kriitika jätkub veel mõni päev, kuid ma ei arva, et sellel saab olema püsivad tagajärjed.»

Tagasi üles