Kriisitingimustes eelarvega maadlev peaminister Gordon Brown on suures kärpimishoos läinud paljude meelest liiga kaugele, sundides mereväe admirale, armeekindraleid ja õhujõudude ülemaid edaspidi reisima vähem luksuslikult.
Briti kindralid peavad teises klassis reisima
Kogu relvajõudude isikkoosseis, olenemata auastmest, peab nüüd rongidel ja lennukitel istuma tavaklassis vastavalt uuele reeglile, mis ärritas erinevate poliitiliste parteide parlamendisaadikuid, kirjutas
.
«Peab olema mingid piir, kui palju me kõrgemaid ohvitsere alandame,» leidis isegi leiboristist endine välisminister Denis MacShane.
Lahesõjas seitsmendat soomusbrigaadi - Kõrberotte - juhtinud kindralmajor Patrick Cordingley aga märkis, et juhtivatele isikutele esimese klassi reisimise lubamisel on väga head põhjused.
«Mind ei huvita üldse ohvitseride isiklik mugavus, kuid sellest on kahju ka praktilistel põhjustel. Sageli tuleb ette olukordi, kus peab vaatama piiratud ligipääsuga dokumente, mis pakuksid huvi inimestele, nagu ajakirjanikud. Kui see on arvutis, siis saavad inimesed tavaklassis heita pilgu üle su õla ja üsna rõõmsalt lugeda,» hoiatas ta.
MacShane istus enda sõnul hiljuti rahvast tulvil rongis kõrvuti ühe Iiri kaardiväe kindralmajori ja tolle kolleegidega ning oli vapustatud kitsastest oludest, milles viimased viibima pidid ainult selle nimel, et relvajõududele tagasihoidlikku kokkuhoidu võimaldada.
Brit kabineti noorem kaitseminister Kevan Jones aga kinnitas, et valitsuse eesmärk ei ole kedagi alandada, vaid raha mõistlikult kulutada. Parlamendisaadikutel lubatakse siiski endiselt rongiga esimeses klassis sõita ning ka valitsuse ministrite luksust piirata ei plaanita.