Tolokonnikova abikaasa: Nadežda on viidud Tšeljabinskisse

Nadežda Tolokonnikova (keskel) kohtus.

FOTO: EPA

Vene punkbändi Pussy Riot süüdimõistetud liige Nadežda Tolokonnikova abikaasa Pjotr Veržilov usub, et tema naist ei viidud Mordvas asuvast karistuskolooniast mitte Tšuvaššiasse, vaid Tšeljabinskisse.


«Tolokonnikova advokaadid ja avaliku vaatluskomisjoni Tšeljabinski piirkondliku osakonna liikmed püüavad kindlaks teha, kus Nadeždat hoitakse, sest nad usuvad, et ta viidi Tšeljabinskisse,» ütles Veržilov Interfaxile.

Veržilovi sõnul on talle laekunud teave selle kohta, et Tolokonnikovat sõidutati rongiga läbi Uljanovski ja Ufaa ning ta tuli sealt 24. oktoobri hommikul maha Tšeljabinskis: «Allikad on mulle öelnud, et Nadja pandi Tšeljabinski keskosas asuvas kinnipidamisasutuses nr 1 kongi nr 190.»

Tolokonnikova advokaat külastas info kontrollimiseks asutust ja talle öeldi, et Tolokonnikovat seal pole.

Veržilov ütles varem sel nädalal, et Tolokonnikova viidi Mordva vabariigi karistuskolooniast nr 14 üle Tšuvaši vabariigis Alatõris asuvasse parandusasutusse nr 2.

23-aastane laulja kannab karistust 2012. aasta märtsis president Vladimir Putinit kritiseerinud etteaste eest Moskva Lunastaja Kristuse kirikus ja peaks vabanema järgmise aasta märtsis.
 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles