USA poliitikud imestavad pahameele üle seoses luuretegevusega

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
USA endine asepresident Dick Cheney märkis, et liitlaste kohta andmete kogumises pole midagi uut.
USA endine asepresident Dick Cheney märkis, et liitlaste kohta andmete kogumises pole midagi uut. Foto: SCANPIX

Mitmed Ühendriikide juhtivad poliitikud avaldasid eile imestust ameeriklaste ja eurooplaste pahameele üle seoses luure- ja andmekogumisskandaaliga, sest nende sõnul turvab see kõikide liitlaste julgeolekut.

USA esindajatekoja luurekomitee esimees Mike Rogers süüdistas meediaväljaandeid väära kuvandi ja sõnumi edastamises.

«Palju suurem uudis oleks see, kui USA ei üritaks koguda informatsiooni, mis kaitseb riigi huvisid kodu- ja välismaal,» ütles Rogers.

«Vot see oleks uudis, mille peale tuleks tõsiselt pahandada,» tõdes Rogers telekanalile CNN.
Endine asepresident Dick Cheney märkis telekanalile ABC, et pole midagi uut ka oma liitlaste kohta andmete kogumises ja seda teevad kõik riigid.

Esindajatekoja sisejulgeolekukomitee endine esimees Peter King ütles otse, et president Barack Obama peaks lõpetama vabandamise USA riikliku julgeolekuagentuuri (NSA) tegevuse pärast, sest seal tehakse vaid oma tööd.

«Tõde on see, et NSA on päästnud tuhandeid inimelusid. Ja seda mitte ainult Ühendriikides, vaid ka Prantsusmaal, Saksamaal ja mujal Euroopas,» rõhutas King telekanalile NBC antud intervjuus.

Ühendriikide pealinnas Washingtonis avaldasid laupäeval sajad inimesed meelt NSA luuretegevuse vastu. Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia ja teised USA traditsioonilised liitlased on samuti väljendanud pahameelt luuramise üle, mille paljastas endine Ühendriikide luureanalüütik Edward Snowden.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles