K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rootsi ja Poola välisministrid: ukraina rahva Euroopa-unistus elab

Facebook Twitter
Comments
Märulimiilitsatest inimkett Kiievis presidendikantselei hoone juures.
Märulimiilitsatest inimkett Kiievis presidendikantselei hoone juures. Foto: SCANPIX

Rootsi välisminister Carl Bildt ja tema Poola kolleeg Radosław Sikorski tegid ühisavalduse, milles avaldasid toetust Ukraina meeleavaldajatele.

Mõlemad ministrid, kes esindavad ELi idapartnerluspoliitika algatanud ja seda eestvedavaid riike, rõhutasid oma eilses ühisavalduses, et ühendus on endiselt valmis allkirjastama Ukrainaga assotsiatsioonilepingu, kuid Ukraina peab ise otsustama, kas ta seda soovib või mitte.

«Kuid kuna puuduvad märgid majandusreformidest, siis me ei saa lasta end tõmmata mõttetusse enampakkumise sõtta Ukraina tuleviku üle,» seisis avalduses.

Sikorski ja Bildti kinnitusel nõustuvad nad Euroopa Ülemkogu presidendi Herman Van Rompuy ja Euroopa Komisjoni presidendi José Manuel Barrosoga, kelle sõnul peab Ukraina ise otsustama, millist suhet ta ühendusega tahab, kuid Venemaa ei tohi Ukrainat selle otsuse langetamisel mõjutada.

«Me soovitame tungivalt kõigil hoida meeleavaldusi Kiievis rahumeelsena,» lisati avalduses, milles nimetati rahumeelseid meeleavaldusi tõeliselt euroopalikuks manifestiks. «Oleme veendunud, et ukraina rahvas viib ellu oma unistuse euroopalikust tulevikust.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles