iDeal kampaania

Brasiilia ei anna Snowdenile asüüli

Edward Snowdent toetav meeleavaldus Berliinis Brandenburgi väravate juures 5. novembril.

FOTO: SCANPIX

Brasiilia ei anna poliitilist varjupaika USA riikliku julgeolekuameti endisele töötajale Edward Snowdenile, kes oli teinud teisipäeval ettepaneku aidata uurida nuhkimist president Dilma Rousseffi ja teiste brasiillaste järele, kirjutas ajaleht The Folha de S.Paulo.

Leht kirjutas valitsusallikatele viidates, et valitsusel ei ole mingit huvi uurida massilisi internetijälgimisprogramme, millest Snowden juunis teada andis ega kavatse talle asüüli anda.

Snowden väljendas avalikus kirjas Brasiilia rahvale valmisolekut aidata Brasiilia valitsusel uurida Ühendriikide luuretegevust, kuid seda vaid juhul, kui talle antakse poliitiline varjupaik.

Folha de S.Paulo teatel kirjutas Snowden, et talle on avaldanud muljet Brasiilia valitsuse jõuline kriitika NSA nuhkimistegevuse aadressil, mille käigus muu hulgas jälgiti Brasiilia presidendi Dilma Rousseffi telefonisuhtlust oma abidega.

Brasiilia senaatorid on palunud Snowdeni abi NSA tegevuse uurimisel.

«Olen avaldanud valmisolekut seaduse piires abi osutada, kuid paraku on USA valitsus näinud tõsiselt vaeva, et minu võimalusi selleks piirata," kirjutas Snowden ajalehe teatel. "Niikaua kuni mõni riik pole andnud mulle alalist poliitilist varjupaika, takistab Ühendriikide valitsus minu tegevust.»

Venemaal ajutist asüüli saanud Snowden on pidanud varjupaiga osas kõnelusi ka Boliivia, Venezuela, Norra, Itaalia ja veel mitme riigi võimudega.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles