T, 3.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Läti erakond Ühtsus pakub peaministri kandidaadiks Straujuma

BNS
Facebook
Comments
Läti praegune peaminister Dombrovskis teatas novembris otsusest tagasi astuda, võttes vastutuse 21. novembril Riias 54 inimese elu nõudnud kauplusevaringu eest.
Läti praegune peaminister Dombrovskis teatas novembris otsusest tagasi astuda, võttes vastutuse 21. novembril Riias 54 inimese elu nõudnud kauplusevaringu eest. Foto: SCANPIX

Läti paremtsentristliku partei Ühtsus juhatus otsustas pühapäevasel istungil pakkuda ametislahkuva valitsuse põllumajandusministri Laimdota Straujuma peaministri kandidaadiks.

Straujuma, kes seni oli olnud parteitu minister, võeti juhatuse istungil ametlikult Ühtsuse liikmeks.

Parlamendi spiiker ja Ühtsuse üks liidritest Solvita Āboltiņa ütles ajakirjanikele, et erakonna esindajad kohtuvad 6. jaanuaril Läti presidendi Andris Bērziņšiga ning seejärel alustatakse konsultatsioone teiste parlamendis esindatud erakondadega.

Ühtsuse juhtkond on seisukohal, et kui Straujumast saab järgmine peaminister, jätkab ta sama kurssi, mida alustas ametistlahkuv valitsusjuht Valdis Dombrovskis.

Dombrovskise sõnul on veel liiga vara rääkida parlamendi toetusest Straujumale enne poliitilisi konsultatsioone teiste parteidega, kuid mitteametlikud vestlused on näidanud võimalikku toetust.

Straujuma sõnul oleks tema üheks peamiseks eesmärgiks majandusliku ebavõrdsuse vähendamine.

Ta rõhutas, et Ühtsus ei nõudnud tema ühinemist erakonnaga, vaid see oli tema enda mõte astuda Ühtsuse liikmeks.

Praegune peaminister Dombrovskis teatas novembris otsusest tagasi astuda, võttes vastutuse 21. novembril Riias 54 inimese elu nõudnud kauplusevaringu eest.

President Bērziņš on seni lükanud kõik peaministrikandidaadid tagasi ning lubas ise 7. jaanuaril kandidaadi esitada, kui parteid ei suuda selleks ajaks ühtegi sobivat isikut esitada.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles